m

Get your business to the new heights in no time. It’s super easy with BoostUp.

 

Web Tasarım

Antalya ülkemizde Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında gösterilebilecek yüz ölçüm olarak 6. Sırada yer alan Türkiye’nin turistik ve doğa harikası bir ilimizdir. Antalya Akdeniz kıyısında etrafında Burdur Isparta Konya Karaman Mersin ve Muğla illeri ile çevrilidir. Antalya özellikle yaz aylarında çok ciddi bir turist nüfusu çekmektedir. Turunçgiller olarak adlandırılan portakal mandalina greyfurt gibi meyvelerin en çok üretildiği iller arasındadır. Antalya tarihi olarak çok eskilere dayanmaktadır. Türkiye’nin en fazla antik kente sahip ili olması buranın tarihi ve yerleşme ile ilgili gerçekler ortaya koymaktadır. Türkiye’de yaz turizmi denildiğinde akla gelen ilk il Antalya’dır. Akdeniz ikliminin yaşandığı Antalya’da yazlar sıcak kışlar ılık ve yağışlı olarak yaşamaktadır.

 

İnternetin Hayatımızdaki Yeri

Dünya üzerinde bulunan milyonlarca bilgisayar cep telefonu tablet bilgisayar gibi teknolojik cihazları birbirine bağlayan dünya geneli ağa internet adı verilmektedir. İnterneti kullanan kişilerin birbirleri ile iletişime geçebilmek için her iki tarafında anlayabileceği bir dile ihtiyaç vardır bu dil TCP/IP dilidir. Bu dil aracılığıyla bilgisayarlar herhangi bir şeye ihtiyaç duymadan birbirleri ile iletişime geçebilirler. Bu şekilde her bilgisayarın ve cep telefonunun bir adresi ve kimliği oluşmakta bu numaralara IP numarası denilmektedir. İnternet dünya genelinde ulaşım imkânı sağlamaktadır. İnternet dünyada bulunan bütün kütüphanelere oturduğumuz yerde ulaşma imkânı sağlar. Herhangi bir meslekle ilgili çalışmaları başka bir yerde bulunan tanıdıklarınıza elektronik posta yoluyla mektup gönderebilir mesajlaşabilir veya görüntülü görüşebilirsiniz. İnternet üzerinden çok uzaklardaki üniversitelerden eğitim alabilir, alışveriş yapabilir anket rezervasyon gibi birçok ihtiyacınızı yerine getirebilirsiniz.

 

Web Sitesi Nedir?

Kişi veya kurum olsun elde etmek istediği amaçları hedefleri gerçekleştirebilmek için farklı yol ve yöntemler tarih boyunca kullanılmıştır. Mal veya hizmet sunan şirketler firmalar en uzaktaki insanlara ulaşmak onlarla arasında bağ kurmak ve satış gerçekleştirmek gibi amaçları vardır. Daha önceki dönemlere baktığımızda insanların hedef kitlelerine ulaşmaları çok dar çevrede mümkün olabilmekteydi. Eski zamanlarda insanların ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetlere ulaşması çok sınırlı sayıda kafada bulunmaktaydı. Günümüzde birçok ürünün ve hizmetin bulunması bunların Web siteleri aracılığıyla çok uzak yerlere pazarlama imkânı bulmuştur. 1990’lı yıllarda başlayıp günümüzde hızla büyüyen internette alışveriş mal ve hizmet alma çok üst sıralara yükselmiştir. Web sitesi sayesinde üretilen mal ve hizmetin üretim aşamasından satış sonrasına kadar olan bütün süreçleri takip etme imkânı doğmuştur.

 

Web Sitelerine Neden İlgi Arttı

Web sitelerinin ülkemizde ve dünya genelinde çok fazla ilgi görmesi birçok değişkene bağlıdır. İç dünyasında ve farklı sektörlerde rekabetin kızışması web sitelerine çok önemli bir hale getirmiştir. Hedef kitlemiz olan potansiyel müşterilerinizin davranış biçimlerinin değişmesi teknolojiyi çok fazla kullanıyor olmaları web sitesine ilgiyi artırmıştır. Ürün çeşitliliği uygun fiyat seçenekleri herhangi bir enerji sarf etmeden bütün ürünleri görebilmesi açısından müşteriler ve kullanıcılar interneti çok fazla tercih etmesini sağladı. İnternet sitelerinin web tasarım sayesinde daha çok ilgi çeker olması internete ilgiyi artırmıştır. Antalya web tasarım firması sizlere vermiş olduğu hizmetler sayesinde rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Aksi halde çağa ayak uydurmayan ve geride kalan siteler zamanla unutulup gitmeye mahkûm olurlar.

 

Web Sitesi Çeşitleri

Web siteleri bir kaç özelliğe göre sınıflandırılmaktalar. Bunlar site tasarımı, yazılım ile programlama gibi özelliklerdir. Bu şekilde statik ve dinamik olarak iki ana gruba ayrılırlar. Antalya web tasarım firması olarak sizlere güncel yenilenebilir,  ürünlerinizi veya sunmuş olduğunuz hizmeti tanıtacak web sitesi oluşturmaktayız. Bunun yanında b2b, b2c, c2c şeklinde siteler tasarlayarak ticaret ve satış yapma imkânı sunmaktayız. Otel restoran veya herhangi bir sektörde rezervasyon yaptırabileceğiniz siteler kaliteli bir şekilde oluşturmaktayız. Kişisel tanıtım veya biyografinizi sunabileceğiniz siteler oluşturulmakta. İş arama konut araba satışı ile ilgili siteleri, haber günlük ve güncel olayların sunulduğu siteleri, mobil site olarak adlandırılan mobil kullanıcılara özel responsive destekli siteleri uzman ve tecrübeli ekibimiz tarafından ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır.

 

Web Nedir Ve Nedir Önemlidir?

Herhangi bir mal veya hizmet sunarken bunun hedef kitlesine gösterilme şekli çok önemlidir. Sunuş şekli ve sunuş araçları doğru bir şekilde tasarlanmalı ve hizmete sunulmalıdır. Web tasarım tasarımsal fikirlerinizin amaç ve istekleriniz doğrultusunda tasarlanarak yazılıma dönüştürülmesi yani dijital ortama aktarılması olarak adlandırılabilir. Ürünlerin hizmetin grafikler metinler ve değişik araçlar kullanılarak bir araya getirilmesidir. Web tasarımı html dilinde uzmanlar tarafından oluşturulmaktadır. Web tasarım hedef kitlenizi yakalamanız için olması gereken bir gerçektir. Antalya web tasarım firması sizlerin ihtiyaçlarına göre uygun fiyat seçenekleri hizmet vermektedir.

 

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Web siteleri etkili ve verimli sonuçlar elde edebilmek için belli kurallara göre web tasarım yapılmış olması gerekiyor. Bir web sitesi tasarlarken dikkat edilecek noktalar arasında düzen, grafikler, fontlar, renk, Özgün içerik ve buna benzer birçok unsura dikkat etmek gerekiyor. İnsanoğlu yaratıldığı günden itibaren bir düzen nizam ve intizam içinde hayatını sürdürmektedir. Doğada her şey birbiri ile düzen içerisinde bulunmaktadır. Tıpkı bunun gibi web sitesi tasarlarken grafikler metin yazıları ve içerik kısmı birbiriyle uyumlu ve düzenli bir şekilde yerleştirilmelidir. Web sitesini ziyaret eden kullanıcılar rahat bir şekilde kafası karışmadan istediği hizmeti ve aradığı şeyi bulabilmesi gerekir. Kurmak istediğimiz web sitesi hizmet ettiği amaca göre müşteri memnuniyetine göre renk seçimi yapılmalıdır. Antalya web tasarım firması olarak hedef kitleniz üzerinde olumlu etki yapacak gözü yormayacak renk seçimi özenle yapılmaktadır. Renklerin insanlar üzerindeki etkisinin fazla olması doğru renk seçimini zorunlu hale getiriyor. Web sitesi için kullanılacak grafikler, fotoğraflar, logo ve çıkartma gibi unsurlar müşteri ilgisini çekebilecek iç içe geçmeyecek sayfa hızını azaltmayacak biçimde seçilmelidir. Bir web sitesinde yazı şekilleri alışılagelmiş okunaklı insanların aşina oldu fontlarda seçilmesi ziyaretçilerin web sitenizde daha çok zaman geçirmelerini sağlayacaktır. bir web sitesi için en Hayati unsur içeriktir. Sitenizin amacına göre sizleri ziyaret edecek olan kullanıcıların dikkatini çekecek onları etkileyecek istedikleri şeyleri sitenizde bulacak sıkıcı olmayan faydalı içerikler önemlidir. İçeriklerin arama motorları için optimize edilmesi ve anahtar kelime seçimi çok önemli yere sahiptir.

 

Web Tasarım Firması Seçimi

Bir web sitesi kurmak istediğiniz zaman uzman bir ekipten yardım almanız gerekir. Bu noktada firma seçimi çok önemli bir yere sahiptir. Kurumsal tecrübeli firmalar ile çalışmanız web sitenizin geleceği ve etkinliği açısından önemli bir yere sahiptir. Beklentilerinizi anlayan hedef kitlenizi iyi tanıyan kaliteli içerikler üretebilen uzman kadroya sahip firmalar ile çalışmanız sizleri başarılı web sitelerine sahip olma imkânı sağlayacaktır. Web sitesi altyapı olarak gelişecek yeni teknolojiye ayak uydurabilecek nitelikte olması gerekir. Web tasarım firmasının sürekli olarak müşterinin yanında olması satış sonrası destek vermesi ve müşteriyi bilgilendirilmesi gerekir. Ayrıca web tasarım firmalarının müşterilerinin e-mail desteği ve farklı konularda sürekli yanında olması müşteriyi başarılı kılan unsurlar arasındadır. Antalya web tasarım firması olarak çağa ayak uyduran müşteri isteklerine göre ve hedef kitleniz üzerinde çok büyük etkilere sahip Web siteleri tasarlamak ve uygun fiyat seçenekleri ile siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti sunuyoruz.